1
日本橋
−品川−川崎−神奈川−保土ヶ谷
2
戸塚−藤沢−平塚−大磯−小田原−箱根
3
三島−沼津−原−吉原−蒲原−由比−興津−江尻(清水)
4
府中(静岡)−丸子−岡部−藤枝−島田−金谷
5
日坂−掛川−袋井−見附(磐田)−浜松−舞坂
6
新居−白須賀−二川−吉田−御油−赤阪
7
藤川−岡崎−知立(地鯉鮒)−鳴海−宮(熱田)
8
桑名−四日市−石薬師−庄野−亀山−関−坂下
9
土山−水口−石部
10
草津−大津−
三条大橋
東海道